09145334143
04134265135
info@dadaqua.com

آهن

iron

این محصول حاوی نمک آهن گلوکونات با غلظت بسیار بالا برابر ۱۰۰۰۰ میلی گرم در لیتر است. این محصول آهن را در حالت فروس به آب اضافه می کند و گیاهان به راحتی و بدون صرف انرژی زیاد می توانند فروس را از آب جذب کنند. برخلاف صحبت هایی که بسیاری از شرکت ها در خصوص سمی بودن گلوکونات مطرح کرده اند این ماده برای گیاهان و ماهی ها هیچ ضرری ندارد. در حقیقت گلوکونات آهن بسیار بهتر از ترکیب آهن و EDTA برای استفاده در محیط های آبی و آکواریوم های گیاهی است و در حقیقت گلوکونات می تواند به عنوان یک منبع کربن در آب خواص بسیاری برای آکواریوم شما داشته باشد.

دوز مصرفی :
بزودی برنامه ای کامل نسبت به لیتراژ آکواریوم و حجم گیاهان جهت محاسبه خودکار مقدار کود در هر روز در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت. با این اوصاف دوز عمومی به شرح ذیل می باشد.

دوز مصرفی

۵ میلی لیتر را به ازاء هر ۲۰۰ لیتر از آب آکواریوم می توانید به آب اضافه کنید تا زمانی که میزان آهن برابر ۰.۱ میلی گرم در لیتر برسد. می توانید از تست های آهن موجود استفاده کرده و ابتدا میزان آهن را در آب آکواریوم خود مشخص کنید. در صورت پایین بودن میزان آهن دوز مشخص شده را اضافه کنید و بعد از ۳۰ دقیقه دوباره آب را تست کرده و در صورت نیاز دوز لازم را اضافه کنید.

از نشانه های مشخص کمبود آهن را می توانید با بررسی برگ های جدید از روی کاهش رنگ و زرد شدگی برگ ها و یا پیچ خوردگی بین گره ها و در نهایت کوتاه و نازک شدن شاخه ها تشخیص دهید.